Разлика помеѓу преработките на „Список на државни водачи во 1993 година“

с
Бот: козметички промени
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
с (Бот: козметички промени)
{{SLBY|temp=SLBYn|code=|fore=1992|year=1993|aft=1994}}
 
== Европа ==
* [[Бугарија]] - [[Желју Желев]] (1990 — 1997)
* [[Македонија]]- [[Киро Глигоров]]
 
== Азија ==
* [[Сирија]] - [[Хафез ал Асад]]
 
== Африка ==
 
== Јужна Америка ==
 
== Северна Америка ==
 
==Австралија и Океанија==
 
== Австралија и Океанија ==
 
[[de:Liste der Staatsoberhäupter 1993]]
941.847

уредувања