Разлика помеѓу преработките на „Левичарската партија.ПДС“

с
Бот: козметички промени
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
с (Бот: козметички промени)
На меѓународно ниво, Левата партија.ПДС е соосновач на Европската левичарска алијанса на партии и била најголема партија во групата Европска обединета левица/Нордиска зелена левица во [[Европарламент]]от.
 
== Види исто така ==
* [[Левицата (Германија)]]
* [[Партија за социјалистичко единство на Германија]]
941.847

уредувања