Разлика помеѓу преработките на „Лазаристи“

Додадени 3 бајти ,  пред 10 години
с
Бот: козметички промени
с (Бот Додава: hr:Lazaristi)
с (Бот: козметички промени)
{{наводи}}
 
== Видете исто така ==
* [[Скопска бискупија]]
* [[Богомилство]]
{{никулец}}
 
[[Категорија:Битола]]
[[Категорија:Католицизам во Македонија]][[Категорија:Католички црковни редови]]
[[Категорија:Католички црковни редови]]
 
 
{{никулец}}
 
[[cs:Lazaristé]]
941.847

уредувања