Конгрес на Соединетите Американски Држави: Разлика помеѓу преработките

с
Бот: козметички промени
с (Бот Додава: tt:АКШ конгрессы)
с (Бот: козметички промени)
 
Конгресот се среќава во Капитолот на САД, во [[Вашингтон]], Дистрикт на Колумбија.
 
 
[[Категорија:Политика на САД]]
941.847

уредувања