Разлика помеѓу преработките на „Кечуани“

Додадени 32 бајти ,  пред 10 години
с
Бот: козметички промени
с (Бот: козметички промени)
{{Етничка група
|група=Кечуани
|слика=[[ImageПодатотека:Gwalpaca.jpg|250px]]
|попвреме='''10 - 11 милиони'''
|попместо=[[Перу]], [[Боливија]], [[Еквадор]] и [[Чиле]].
 
 
== Галерија ==
<center>
<gallery>
</center>
 
== Видете исто така ==
{{commons|Qhichwa}}
* [[Кечуански јазик]]
* [[Ајмари]]
* [[Ајмарски јазик]]
 
{{Боливија-никулец}}
{{Еквадор-никулец}}
 
[[CategoryКатегорија:Кечуани]]
 
 
[[cs:Quechua (lidé)]]
[[de:Quechua (Volk)]]
[[nv:Kéchwa dinéʼiʼ]]
[[en:Quechuas]]
[[es:Quechua (etnia)]]
[[eo:Keĉuoj]]
[[es:Quechua (etnia)]]
[[fr:Quechuas]]
[[ko:케추아족]]
[[hr:Kečua]]
[[it:Quechua]]
[[ko:케추아족]]
[[lt:Kečujai]]
[[lv:Kečvi]]
[[ltnds:KečujaiQuechua (Volk)]]
[[nl:Quichua (volk)]]
[[nn:Quechuaer]]
[[no:Quechuafolket]]
[[nv:Kéchwa dinéʼiʼ]]
[[nn:Quechuaer]]
[[nds:Quechua (Volk)]]
[[pl:Keczua (lud)]]
[[pt:Quíchuas]]
[[qu:Qhichwa runa]]
[[ru:Кечуа (народ)]]
[[sh:Kečua (narod)]]
[[simple:Quechuas]]
[[sl:Kečuji]]
[[sr:Кечуа (народ)]]
[[sh:Kečua (narod)]]
[[ta:கெச்சுவா மக்கள்]]
941.847

уредувања