Разлика помеѓу преработките на „Каролина (Порторико)“

с
Бот: козметички промени
с (Бот: козметички промени)
[[Податотека:Carolina, Puerto Rico (aerial).JPG|thumb|Каролина од авион]]
 
'''Каролина''' ({{lang-es|Carolina}}) е град вo [[Порторико]]. Се наоѓа на северисточната страна на островот. Овој град според статистиките во [[2000]] година, има 186 076 жители, што го прави трет град по број на жители во Порторико.
 
[[Категорија:Порторико]]
941.847

уредувања