Разлика помеѓу преработките на „Калиште“

Нема измена во големината ,  пред 10 години
с
Бот: козметички промени
с (Бот: козметички промени)
== Демографија ==
 
== Општествени институции ==
 
== Администрација и политика ==
 
== Личности ==
* [[Рухи Бакиу]] (р. 1964) - дипломиран правик, публицист и член на [[РКЕ]]<ref>Именуван за член на РКЕ со мандат од пет години, со Одлука на Собранието на Република Македонија бр.07 - 5574/1 од м.декември, 2007, објавена во Службен весник на Република Македонија бр. 156/07.</ref>
 
== Култура и спорт ==
 
== Иселеништво ==
 
== Наводи ==
{{наводи}}
 
941.847

уредувања