Разлика помеѓу преработките на „КК Ангели“

Одземени 20 бајти ,  пред 9 години
с
Бот: козметички промени
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
с (Бот: козметички промени)
| претседател = Благоја Кечовски
| тренер = Б.Кечовски, И.Атанасов, А.Георгиевски
| титули = [[Податотека:Med 2.png]]-2008 <br /> [[Податотека:Med 3.png]]-2008
| вебместо = [http:/kkangeli.webs.com ]
| д_тело = 000099
Преседател на КК АНГЕЛИ - Скопје Кечовски Благоја
 
Секретар Атанасов Игор
 
Менаџер Мојсовски Горан
 
Медија контакт Гиевски Мартин
 
Тренери Кечовски Благоја, Александар Ѓеорѓиевски, Атанасов Игор
[http://www.kkangeli.webs.com сајт на клубот]
 
 
[[Категорија:Кошаркарски клубови од Македонија]]
 
[[en:KK Angeli Skopje]]
 
[http://www.kkangeli.webs.com сајт на клубот]
941.847

уредувања