Ирене-Жил Бјенеме: Разлика помеѓу преработките

с
Бот: козметички промени
с (Бот: Промена на шаблон: Инфокутија Личност)
с (Бот: козметички промени)
'''Ирене-Жил Биенаме''' (''француски: Irénée-Jules Bienaymé'') бил француски математичар и статистичар.
 
== Биографија ==
 
== Придонеси во математиката ==
 
== Видете исто така ==
{{col-begin}}
* [[Теорија на веројатност]]
* [[Неравенство на Биенаме]]
{{col-end}}
{{Никулец}}
 
[[Категорија:Математичари]]
[[fr:Irénée-Jules Bienaymé]]
[[it:Irénée-Jules Bienaymé]]
 
{{Никулец}}
941.847

уредувања