Разлика помеѓу преработките на „Ираклиј II“

Додаден 1 бајт ,  пред 10 години
с
Бот: козметички промени
с (Бот: Промена на шаблон: Инфокутија Личност)
с (Бот: козметички промени)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
{{Инфокутија за личност
| име=Ираклиј II<br />
| портрет=Solidus-Heraclius-sb0764.jpg
| опис=[[Ираклиј I]] со своите синови [[Константин III Ираклиј (владетел)|Константин III]] и Ираклиј II.
941.847

уредувања