Разлика помеѓу преработките на „Илинден Спасе“

Одземени 2 бајти ,  пред 10 години
с
Бот: козметички промени
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
с (Бот: козметички промени)
 
Илинден Спaсе пишува на албански и македонски јазик. Автор е на две збирки раскази. [[Друштвото на писатели на Македонија]] го има прогласено за свој почесен член.
 
[[Категорија: Македонци|С]]
[[Категорија: Македонци во Албанија]]
 
[[bg:Илинден Спасе]]
[[sr:Илинден Спасе]]
 
[[Категорија: Македонци|С]]
[[Категорија: Македонци во Албанија]]
941.847

уредувања