Разлика помеѓу преработките на „Игор Ѓузелов“

Додадени 36 бајти ,  пред 11 година
с
Бот: козметички промени
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
с (Бот: козметички промени)
| младински години =
| младински клубови = [[ФК Беласица]]
| години = 1993-1995<br />1995-1999<br />1999-2001<br />2001-2002<br />2002-2006<br />2006<br />2006-''денес''
| клубови = [[ФК Беласица]]<br />[[ФК Силекс]]<br />[[Хајдук Сплит]]<br />[[Шахтјор Доњецк]]<br />[[Металург Доњецк]]<br />→[[Хапоел Петах Тиква]]<br />[[Серкл Бриж]]
| мечови(голови) = <br /> <br /> 32 (0) <br /> 2 (0) <br /> 61 (2) <br /> 6 (0) <br /> 26 (0)
| реп-години =
| репрезентација = {{flagicon|Македонија}} [[Македонска фудбалска репрезентација|Македонија]]
941.847

уредувања