Разлика помеѓу преработките на „Иван V (Русија)“

Додадени 8 бајти ,  пред 10 години
с
Бот: козметички промени
с (Бот: козметички промени)
| spouse 5 =
| spouse 6 =
| issue =Марија Ивановна<br />Теодосија Ивановна<br />Катерина Ивановна<br />[[Ана Ивановна]]<br />Прасковија Ивановна
| royal house =
| dynasty =
941.847

уредувања