Разлика помеѓу преработките на „Знаме на Лихтенштајн“

с
Бот: козметички промени
с (Бот Додава: yo:Flag of Liechtenstein)
с (Бот: козметички промени)
Боите на знамето се вметнати во [[1921]] година, а додека круната е вметната во [[1937]] година. Круната подлегнала на одредени модификации во [[1982]] година.
 
== Историски и други знамиња ==
 
<gallery>
</gallery>
 
== Видете исто така ==
* [[Грб на Лихтенштајн]]
 
{{Europe topic|Знаме на|Знамиња во Европа}}
941.847

уредувања