Западна конференција (НБА): Разлика помеѓу преработките

с
Бот: козметички промени
с (Бот Додава: sl:Zahodna konferenca (NBA))
с (Бот: козметички промени)
 
''' [[Југозападна Дивизија НБА|Југозападна Дивизија]]'''
* [[Далас Маверикс]]
* [[Мемфис Гризлис]]
* [[Њу Орлеанс Хорнетс]]
* [[Сан Антонио Спарс]]
* [[Хјустон Рокетс]]
 
 
''' [[Пацифичка Дивизија НБА|Пацифичка Дивизија]]'''
* [[Голден Стејт Вориорс]]
* [[Лос Анџелес Клиперс]]
* [[Лос Анџелес Лејкерс]]
* [[Сакраменто Кингс]]
* [[Феникс Санс]]
 
 
''' [[Северозападна Дивизија НБА|Северозападна Дивизија]]'''
* [[Денвер Нагетс]]
* [[Јута Џез]]
* [[Минесота Тимбервулфс]]
* [[Портланд Треилблејзерс]]
* [[Сиетл Суперсоникс]]
 
{{Шаблон:НБА}}
 
[[Категорија:Национална Кошаркарска Асоцијација]]
 
941.847

уредувања