Разлика помеѓу преработките на „Ризница (Викимедија)“

с
Бот: козметички промени
с (Бот Додава: ur:ویکیمیڈیا کامن)
с (Бот: козметички промени)
{{Инфокутија вебсајт
| име = Заедничка Ризница<br />''Wikimedia Commons''
| лого = [[СликаПодатотека:Commons-logo-en.svg|100п|Лого на Викимедија Ризницата]]
| скриншат = [[СликаПодатотека:Commons screenshot.png|250п|Екранска снимка на Заедничката Ризница]]
| опис =
| url = [http://commons.wikimedia.org commons.wikimedia.org]
Во јануари 2008, Ризницата содржела повеќе од 2 милиони медиски датотеки.
 
== Референци ==
{{reflist|2}}
 
== Надворешни врски ==
{{commons|Wikimedia Commons}}
* [[:commons:Главна страница|Главната страница на Ризницата на македонски]]
* [[:commons:Main Page|Главната страница на Ризницата на англиски]]
* [http://tools.wikimedia.de/~tangotango/mayflower/index.php Mayflower], галериски пребарувач за Заедничката Ризница
 
 
941.847

уредувања