Разлика помеѓу преработките на „Еркер“

Додадени 2 бајти ,  пред 11 година
с
Бот: козметички промени
с (Бот Додава: th:มุขหน้าต่าง)
с (Бот: козметички промени)
Овие прозорци се користат за добивање на [[оптичка илузија]] на поголем простор во собата, како и за зголемување на количеството на [[светлина]] во истата.
 
== Видете исто така ==
* [[Oриел-прозорец]]
 
941.847

уредувања