Ерик Дејн: Разлика помеѓу преработките

Додадени 2 бајти ,  пред 12 години
с
Бот: козметички промени
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Додава: hr:Eric Dane)
с (Бот: козметички промени)
| emmyawards =
| tonyawards =
| screenactorsguildawards = '''[[Screen Actors Guild Award for Best Ensemble - Drama Series|Best Ensemble - Drama Series]]''' <br /> 2006 ''[[Вовед во анатомија]]''
}}
 
Ерик Вилијам Дејн ([[англиски]]:''Eric William Dane'') (роден [[9 ноември]], [[1972]]) е американски актер, добро познат по улогата како д-р [[Марк Слоун]] во ''[[Вовед во анатомија]]''. Тој исто така е добро познат и по споредната улога во хит серијата ''[[Волшебнички]]'' како Џејсон Дин, љубовен интерес за време не повеќе сезони на една од главните хероини Фиби Халивел.
 
[[Категорија:Американски глумци]]
 
941.847

уредувања