Епоним: Разлика помеѓу преработките

Додадени 2 бајти ,  пред 12 години
с
Бот: козметички промени
с (Бот Додава: eu:Eponimo)
с (Бот: козметички промени)
* [[Жилет]] - (Кинг Камп Жилет, Американски бизнисмен)
 
<br /><br /><br />
<!-- interwiki -->
 
[[Категорија: Лексикологија]]
 
[[Категорија: Лексикологија]]
 
 
<!-- interwiki -->
 
[[bg:Епоним]]
941.847

уредувања