Разлика помеѓу преработките на „Епир (област)“

Додадени 7 бајти ,  пред 10 години
с
Бот: козметички промени
с (Бот Додава: war:Epiros (periferya))
с (Бот: козметички промени)
|локално_име = Περιφέρεια Ηπείρου
|мапа = GreeceEpirus.png
|префектури = [[Префектура Арта|Арта]]<br />[[Префектура Јанина|Јанина]]<br />[[Префектура Превеза|Превеза]]<br />[[Теспротија]]
|главен_град = [[Јанина]]
|население = 358.698
{{Периферии на Грција}}
{{Региони на Грција}}
 
[[Категорија:Периферија Епир]]
 
941.847

уредувања