Разлика помеѓу преработките на „Бакарно време“

Нема измена во големината ,  пред 11 година
с
Бот: козметички промени
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
с (Бот: козметички промени)
{{археологија-никулец}}
 
== Надворешни врски ==
* [http://www.musmk.org.mk/index.php?option=com_content&view=article&id=102:eneolit&catid=71:arheologija&Itemid=105 Енеолит]
 
<!--ВАЖНО: Не додавај овде [[Категорија:Археологија|*]], бидејќи тоа е надкатегорија на категориите наведени подолу-->
 
[[Категорија:Периоди во археологијата]]
[[Категорија:Праисторија]]
941.847

уредувања