Разлика помеѓу преработките на „Одрин (покраина)“

Нема измена во големината ,  пред 11 година
с
Бот: козметички промени
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
с (Бот: козметички промени)
 
{{Шаблон:Турски провинции никулец}}
 
[[Категорија:Провинции во Турција]]
[[Категорија:Едрене]]
{{Шаблон:Провинции во Турција}}
 
 
{{coord|41|07|12|N|26|31|14|E|region:TR-22_type:adm1st|display=title}}
 
[[Категорија:Провинции во Турција]]
[[Категорија:Едрене]]
 
[[ar:ادرنة (محافظة)]]
941.847

уредувања