Разлика помеѓу преработките на „Европска асоцијација за слободна трговија“

с
Бот: козметички промени
с (Бот Менува: af:Europese Vryhandelsvereniging)
с (Бот: козметички промени)
== Надворешни врски ==
 
* [http://www.efta.int Официјален веб-сајт на ЕСТА]
* [http://secretariat.efta.int/Web/EFTAAtAGlance/history/ Историјата на ЕСТА во детали]
* [http://www.europakommisjonen.no Делегацијата на Европската Комисија во Норвешка и Исланд]
 
[[Категорија:Глобални организации]]
941.847

уредувања