Разлика помеѓу преработките на „Друштво на писателите на Македонија“

с
Бот: козметички промени
с (Отстрането уредувањето на 77.28.5.210 (разговор), вратено на последната верзија на Raso mk)
с (Бот: козметички промени)
Претседател на ДПМ во два мандати бил и [[Гане Тодоровски]] ([[1969]]-[[1971]] и [[1985]]-[[1986]]). Од јуни [[2004]] до мај [[2006]] на чело на ДПМ беше [[Трајан Петровски]], кој на таа функција дојде на местото на [[Веле Смилевски]].
 
== Видете исто така ==
* [[:Категорија:Членови на ДПМ|Листа на членови на друштвото]]
 
== Надворешни врски ==
 
* [http://www.dpism.org.mk/ Официјална страница на Друштвото на писателите на Македонија]
 
{{Мак-никулец}}
941.847

уредувања