Драгиша Цветковиќ: Разлика помеѓу преработките

с
Бот: козметички промени
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Додава: it:Dragiša Cvetković)
с (Бот: козметички промени)
{{succession box | before=[[Милан Стојадиновиќ]] | title=[[Премиер на Југославија]] | years=1939-1941 | after= [[Душан Симовиќ]]}}
{{end box}}
{{Србија-политичар-никулец}}
 
[[Категорија:Српски политичари|Цветковиќ, Драгиша]]
[[Категорија:Југословенски политичари|Цветковиќ, Драгиша]]
 
{{Србија-политичар-никулец}}
 
[[bg:Драгиша Цветкович]]
941.847

уредувања