Разлика помеѓу преработките на „Денис Мењшов“

Додадени 8 бајти ,  пред 10 години
с
Бот: козметички промени
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
с (Бот: козметички промени)
|аматерски години =
|аматерски клубови =
|професионални години = 2000-2004<br /> 2005-
|професионални клубови = [[Банесто]]<br /> [[Рабобанк]]
|значајни победи = [[Податотека:Jersey gold.svg|20px]] Трка околу Шпанија (2005, 2007), 4 етапи<br />[[Податотека:Jersey pink.svg|20px]] Трка околу Италија (2009), 2 етапи<br />Трка околу Франција, 1 етапа
: [[Податотека:Jersey white.svg|20px]] Младинска калсификација (2003)
Трка околу Ваис Паско (2004)
 
== Надворешни врски ==
* [http://www.rabobank.nl/particulieren/sponsoring/wielrennen/proteam/riders_in_english/denis_menchov Профил на Денис Менчов на официјалното мрежно место на Рабобанк]
 
 
[[Категорија:Руски велосипедисти]]
941.847

уредувања