Разлика помеѓу преработките на „Дендрологија“

Одземени 2 бајти ,  пред 11 година
с
Бот: козметички промени
с (Бот Додава: sl:Dendrologija)
с (Бот: козметички промени)
== Надворешни врски ==
* [http://www.sf.ukim.edu.mk/programi/predmeti/ss251.html Шумарски Факултет - Скопје. Наставен предмет: Урбана дендрологија]
{{tree-stub}}
 
[[Категорија:Дрва|*]]
[[Категорија:Гранки на ботаниката]]
 
 
{{tree-stub}}
 
[[bg:Дендрология]]
941.847

уредувања