Разлика помеѓу преработките на „Демократска армија на Грција“

с
Бот: козметички промени
с (Бот Додава: pl:Demokratyczna Armia Grecji (DSE))
с (Бот: козметички промени)
 
== Библиографија ==
* Никос Кирицис, ''„Δημοκρατικός Στρατός Ελλάδας, βασικοί σταθμοί του αγώνα“'', издавач „Σύγχρονη Εποχή“
 
== Извори ==
* [http://www.geocities.com/anasintaxi/144.htm#dse56 „Заклетвата на војникот“] - Извор: „Политичкиот комитет за реорганизација на КПГ, 1918 - 1955“. Последно обновено: [[15 јули]] [[2006]]
* [http://www.rizospastis.gr/storyPlain.do?id=1002928 „Заклетвата на војникот на ДАГ“] - Извор: rizospastis.gr, весникот на КПГ „Ризоспастис“ онлајн. Последно обновено: 15 јули 2006
 
[[Категорија:Историја на Грција]]
941.847

уредувања