Даниел Московски: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 13 години
с
Бот: козметички промени
[непроверена преработка][проверена преработка]
с (Бот: Промена на шаблон: Инфокутија Личност)
с (Бот: козметички промени)
}}
'''Даниел Московски''' бил [[кнез]] на [[Москва]] во периодот од [[1263]] година. Тој бил син на [[Александар Невски]] и прв [[кнез]] на [[Москва]].
{{Руски владетели}}
{{Русија-политичар-никулец}}
 
[[Категорија:Руски цареви]]
[[Категорија:Големи руски кнезови]]
{{Руски владетели}}
{{Русија-политичар-никулец}}
 
[[be:Даніл Аляксандравіч]]
941.847

уредувања