Разлика помеѓу преработките на „Вестминстер“

Додадени 5 бајти ,  пред 11 година
с
нема опис на уредувањето
с
с
|region = Лондон
|official_name = Вестминстер
|local_name = Westminster
|latitude = 51.4995
|longitude = -0.1333
|static_image_name = Hdr parliament.jpg
|static_image_caption = [[Вестминстерска палата|Вестминстерската палата]]
|charingX_distance_mi = 0.,5
|charingX_direction = NEСИ
}}
'''Вестминстер''' ([[англ.]] ''Westminster'') е реон во [[Централен Лондон]], [[Англија]], кој се наоѓа во рамките на [[Град Вестминстер]]. Тука се наоѓа [[Вестминстерска палата|Вестминстерската палата]] како и [[Британски парламент|Британскиот парламент]].