Разлика помеѓу преработките на „Вистинска опозиција“

с
Бот: козметички промени
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
с (Бот: козметички промени)
'''Вистинска опозиција''' ([[Англиски јазик|англиски]]: ''Genuine Opposition (GO)'') е [[политичка партија]] на [[Филипините]]. Целта на формирањето била да се направи импичмент на претседателката [[Глорија Макапагал-Аројо]]. За време на оформирањето се викала ''United Opposition (UNO)'' или '''Обединета опзиција''', која била оформена од опозиционерот [[Хехомар Бинај]] во [[јуни]] [[2005]]. Под притисок повторно сменето е името во ''Grand and Broad Coalition (GBC)'' односно '''Голема и широка коалиција'''. На [[15 февруари]], [[2007]] партијата го добива сегашното име ''Genuine Opposition''.
 
== Надворешни врски ==
* [http://genuineopposition.com Официјален веб-сајт]
 
[[Податотека:GenuineOpposition_logo.png|150px|left|thumb|Логото на партијата]]
 
 
 
[[Категорија:Политички партии на Филипините]]
941.847

уредувања