Разлика помеѓу преработките на „Бостон Селтикс“

Додадени 10 бајти ,  пред 11 година
с
Бот: козметички промени
с (Бот: козметички промени)
 
 
[[СликаПодатотека:BostonCelticsChampionshipBanners.jpg|450п|left|Победничките знамиња на „Селтикси“]]
 
{{НБА|float=right}}
941.847

уредувања