Богојци: Разлика помеѓу преработките

Одземени 5 бајти ,  пред 12 години
с
Бот: козметички промени
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
с (Бот: козметички промени)
== Демографија ==
Според пописот од 2002 година [http://212.110.72.46:8080/mlsg/]
селото броело 170 жители, од кои:
 
* [[Албанци]] 167
*останати останати 3
 
 
== Општествени институции ==
 
== Администрација и политика ==
== Редовни настани ==
 
== Личности ==
 
== Култура и спорт ==
 
== Иселеништво ==
 
== Надворешни врски ==
941.847

уредувања