Разлика помеѓу преработките на „Битолско“

Додадени 2 бајти ,  пред 11 година
с
Бот: козметички промени
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
с (Бот: козметички промени)
'''Битолско''' може да означува неколку работи:
 
* Регионот околу градот [[Битола]], [[Листа на населени места во Република Македонија#Битолски села|битолските села]] или пак територијата на [[Општина Битола]],
* [[Битолско пиво]], некогашно пиво кое се произведувало во [[Битолска пиварница|битолската пиварница]].
 
{{појаснување}}
941.847

уредувања