Разлика помеѓу преработките на „Бетансос“

Додадени 15 бајти ,  пред 10 години
с
Бот: козметички промени
с (Бот: козметички промени)
{{Infobox settlement
| name = Бетанзос<br />Betanzos
| settlement_type = [[Ошпштини во Шпанија|Општина]]
| official_name =
| subdivision_type = Земја
| subdivision_name = {{flag|Spain}}
| subdivision_type1 = [[Автономни покраини во Шпанија|Автономни покраини ]]
| subdivision_name1 = [[Галиција (Шпанија)|Галиција ]]
| subdivision_type2 = [[Провинции во Шпанија|Провинција]]
| subdivision_name2 = [[Ла Коруња (провинција)|Ла Коруња ]]
| subdivision_type3 = Комарка
| subdivision_name3 = Бетанзос
| population_total = 13522
| population_as_of = 2008
| population_demonym = [[wiktionary:es:brigantino|Brigantino, na]]<br />Betanceiro, ra; garelo/a
| population_note =
| population_density_km2 =
}}
 
'''Бетанзос''' е [[општина]] во [[Шпанија]] која се наоѓа во [[Ла Коруња (провинција)|Провинцијата Ла Коруња]], во автономната покраина [[Галиција (Шпанија)|Галиција ]] .
 
{{galicia-geo-stub}}
{{Шаблон:Општини во Ла Коруња}}
 
[[CategoryКатегорија:Општини во Ла Коруња]]
 
[[ar:بيتانزوس]]
[[de:Betanzos]]
[[en:Betanzos]]
[[es:Betanzos]]
[[eo:Betanzos]]
[[es:Betanzos]]
[[eu:Betanzos]]
[[fr:Betanzos]]
[[gl:Betanzos]]
[[it:Betanzos (Spagna)]]
[[pam:Betanzos]]
[[nl:Betanzos]]
[[ja:ベタンソス]]
[[nl:Betanzos]]
[[pam:Betanzos]]
[[pl:Betanzos]]
[[pt:Betanzos]]
941.847

уредувања