Разлика помеѓу преработките на „Бергондо“

Додадени 14 бајти ,  пред 10 години
с
Бот: козметички промени
с (Бот: козметички промени)
nickname = |
image_flag =|
image_seal = Бергондо<br />Escudo Bergondo.jpg|
image_map = Location of Bergondo.png|
map_caption = Location of '''Bergondo''' within [[Galicia (Spain)|Galicia]] |
footnotes = |
}}
'''Бергондо''' е [[општина]] во [[Шпанија]] која се наоѓа во [[Ла Коруња (провинција)|Провинцијата Ла Коруња]], во автономната покраина [[Галиција (Шпанија)|Галиција ]] . Има површина од 32.85 km², и население од 6,413 жители (2004) и густина на население од 195.22 km2.
 
{{galicia-geo-stub}}
{{Шаблон:Општини во Ла Коруња}}
 
[[CategoryКатегорија:Општини во Ла Коруња]]
[[ar:بيرغوندو]]
 
[[ar:بيرغوندو]]
[[roa-rup:Bergondo]]
[[ca:Bergondo]]
[[en:Bergondo]]
[[gl:Bergondo]]
[[it:Bergondo]]
[[pam:Bergondo]]
[[nl:Bergondo]]
[[pam:Bergondo]]
[[pl:Bergondo]]
[[pt:Bergondo]]
[[roa-rup:Bergondo]]
[[ru:Бергондо]]
[[tr:Bergondo]]
941.847

уредувања