Барун-Урт: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 12 години
с
Бот: козметички промени
с (Бот Додава: bg:Барун Урт; козметички промени)
с (Бот: козметички промени)
 
== Видете исто така ==
* [[Листа на градови во Монголија]]
 
== Референци ==
 
{{coord|46|40|53|N|113|16|49|E|display=title|region:MN_type:city_source:GNS-enwiki}}
{{Монголија-гео-никулец}}
{{Монголија никулец}}
 
[[Категорија:Градови во Монголија]]
 
{{Монголија-гео-никулец}}
{{Монголија никулец}}
 
[[bg:Барун Урт]]
941.847

уредувања