Разлика помеѓу преработките на „Ауце (општина)“

Додадени 14 бајти ,  пред 10 години
с
Бот: козметички промени
(Создадена страница со: {{Infobox Latvian municipalities | name = Општина Ауце<br/>''Auces novads'' | map = Auces novads karte.png | map2 ...)
 
с (Бот: козметички промени)
{{Infobox Latvian municipalities
| name = Општина Ауце<br />''Auces novads''
| map = Auces novads karte.png
| map2 =
* [[Летонија]]
 
== Наводи ==
{{reflist}}
 
{{Летонија}}
 
[[CategoryКатегорија:Општини во Летонија]]
 
[[en:Auce municipality]]
[[et:Auce piirkond]]
[[es:Municipalidad de Auce]]
[[lvet:AucesAuce novadspiirkond]]
[[lt:Aucės savivaldybė]]
[[lv:Auces novads]]
[[pl:Auces novads]]
941.847

уредувања