Гевгелиско архијерејско намесништво: Разлика помеѓу преработките

с
Бот: козметички промени
[непроверена преработка][проверена преработка]
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
с (Бот: козметички промени)
{{Без извори|датум=октомври 2009}}
* [[Архиерејски намесник]], [[Прота - ставрофор]] [[Маријан Радински]]
 
== Цркви ==
* [[Црква „Св. Спас“ - Гевгелија]]
* [[Црква „Св. Кирил и Методиј“ - Гевгелија]]
* [[Црква „Св. Димитриј“ - Валандово]]
* [[Црква „Св. Атанасие“ - Богданци]]
* [[Црква „Св. Ѓорѓи“ - Пирава]]
* [[Црква „Св. Атанасие“ - Негорци]]
* [[Црква „Св. Константин и Елена“ - Миравци]]
 
==Цркви==
*[[Црква „Св. Спас“ - Гевгелија]]
*[[Црква „Св. Кирил и Методиј“ - Гевгелија]]
*[[Црква „Св. Димитриј“ - Валандово]]
*[[Црква „Св. Атанасие“ - Богданци]]
*[[Црква „Св. Ѓорѓи“ - Пирава]]
*[[Црква „Св. Атанасие“ - Негорци]]
*[[Црква „Св. Константин и Елена“ - Миравци]]
[[Категорија:Архиерејски намесништва во Повардарската епархија|Гевгелија]]
941.847

уредувања