Разлика помеѓу преработките на „Анимација“

Додаден 1 бајт ,  пред 9 години
с
Бот: козметички промени
с (Бот Додава: hi, nn, ps, zh-yue Брише: sk)
с (Бот: козметички промени)
* Уметноста или процесот на создавање на анимиран филм
* Анимиран филм
 
[[Категорија:уметностУметност]]
 
[[af:Animasie]]
941.847

уредувања