Анегдота: Разлика помеѓу преработките

Додаден 1 бајт ,  пред 12 години
с
Бот: козметички промени
[непроверена преработка][проверена преработка]
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
с (Бот: козметички промени)
'''Анегдотата''' е мал хумористичен [[расказ]] во кој се раскажува за некоја смешна случка во животот на позната личност
{{Лит-никулец}}
 
[[Категорија:Литература]]
941.847

уредувања