Андре Мари Ампер: Разлика помеѓу преработките

с
Бот: козметички промени
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Категорија:Родени во 1755 година)
с (Бот: козметички промени)
 
{{биог-никулец}}
 
[[Категорија:Француски физичари]]
[[Категорија:Француски математичари]]
941.847

уредувања