Разлика помеѓу преработките на „Анастас Јанков“

Додадени 2 бајти ,  пред 11 година
с
Бот: козметички промени
с (Бот: Промена на шаблон: Инфокутија Личност)
с (Бот: козметички промени)
Полковник Анастас Јанков е женет за сестрата на [[Рајна Кнегиња]] и е татко на деецот на Бугарската комунистичка партија [[Коста Јанков]].
 
== Референци ==
{{reflist}}
 
941.847

уредувања