Разлика помеѓу преработките на „Америго Веспучи“

с
Бот: козметички промени
с (Категорија:Родени во 1459 година)
с (Бот: козметички промени)
 
[[Категорија:Италијански морепловци]]
 
[[Категорија:Родени во 1459 година]]
[[Категорија:Починати во 1512 година]]
941.847

уредувања