Алтај (град): Разлика помеѓу преработките

Додадени 3 бајти ,  пред 12 години
с
Бот: козметички промени
[непроверена преработка][проверена преработка]
с (Бот: козметички промени)
[[Алтајски аеродром, Гови-Алтај|Алтајскиот аеродром]] (LTI/ZMAT) има една писта и служи за редовни летови до Арвајхер и Улан Батор.
 
== Видете исто така ==
* [[Листа на градови во Монголија]]
 
== Референци ==
 
<references/>
 
{{coord|46|22|22|N|96|15|26|E|display=title|region:MN_type:city_source:GNS-enwiki}}
{{Монголија-гео-никулец}}
{{Монголија никулец}}
 
[[Категорија:Градови во Монголија]]
[[Категорија:Монголија]]
 
{{Монголија-гео-никулец}}
{{Монголија никулец}}
 
[[cs:Altaj (město)]]
941.847

уредувања