Разлика помеѓу преработките на „Ратко Младиќ“

Додадени 5 бајти ,  пред 10 години
с
Бот: Промена на шаблон: Инфокутија Личност
с (Бот Додава: zh:拉特科·姆拉季奇)
с (Бот: Промена на шаблон: Инфокутија Личност)
{{Инфокутија Личностза личност
|име=Ратко Младиќ <br /> ({{lang-sr|Ратко Младић}})
|роден-место=Божановиќи, [[Босна и Херцеговина]]
941.847

уредувања