Џон Рокфелер: Разлика помеѓу преработките

Додадени 5 бајти ,  пред 12 години
с
Бот: Промена на шаблон: Инфокутија Личност
с (Бот Додава: sr:Џон Д. Рокфелер)
с (Бот: Промена на шаблон: Инфокутија Личност)
{{Инфокутија Личностза личност
| име = Џон Дејвисон Рокфелер
| портрет = John D. Rockefeller 1885.jpg|200px|John D. Rockefeller in 1885.
941.847

уредувања