Разлика помеѓу преработките на „Петар II (Русија)“

Додадени 5 бајти ,  пред 9 години
с
Бот: Промена на шаблон: Инфокутија Личност
с (Бот: Промена на шаблон: Биографија инфо)
с (Бот: Промена на шаблон: Инфокутија Личност)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
{{Инфокутија Личностза личност
| име=Петар II
| портрет=Peter II of Russia by Vedekind.jpg
941.847

уредувања