Разлика помеѓу преработките на „Василиј I Македонецот“

с
Бот: Промена на шаблон: Инфокутија Личност
с (Бот: Промена на шаблон: Биографија инфо)
с (Бот: Промена на шаблон: Инфокутија Личност)
[[Податотека:Solidus-Basil I with Constantine and Eudoxia-sb1703.jpg|мини|300п|десно|Василиј I Македонецот, неговиот син Константин и неговата втора жена]]
{{Инфокутија Личностза личност |
име=Василиј I Македонецот|портрет= |
опис=византиски император |
941.847

уредувања