Разлика помеѓу преработките на „Анастас Јанков“

Додадени 5 бајти ,  пред 11 година
с
Бот: Промена на шаблон: Инфокутија Личност
с (Бот: Промена на шаблон: Биографија инфо)
с (Бот: Промена на шаблон: Инфокутија Личност)
{{Инфокутија Личностза личност |
име=Анастас Jанков |
портрет= Anastas_Jankov.jpg |
941.847

уредувања